STARSI PANOWIE, STARSI PANOWIE, STARSI PANOWIE DWAJ...!

25.12.14

   "Starsi panowie, starsi panowie, starsi panowie dwaj - już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu cięgle maj!". 
   Absolutnie uwielbiam Starszych Panów. W dzisiejszych czasach prawdziwy kabaret tak naprawdę nie istnieje - jedynie jakieś nędzne popłuczyny po nim. O inteligentne dialogi, trafne spostrzeżenia, ciekawe anegdoty czy cięte i inteligentne riposty jest jeszcze trudniej. W związku z tym polecam każdemu sięgnąć po cztery płyty Kabaretu Starszych Panów oraz dla uzupełnienia - "Starsi Panowie Dwaj - kompendium niewiedzy" (wyd. Znak).

   Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski tworzyli coś uniwersalnie wspaniałego i ulotnego - dzięki płytom CD z nagraniami ich twórczości można nieskończenie wiele razy zagłębiać się w ten cudowny świat, jaki stworzyli.
   Do książki dołączono płytę CD zawierającą niepublikowane w większości nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego „Eterek” w wykonaniu, m.in.: Wiery Gran, Ireny Kwiatkowskiej, Tadeusza Fijewskiego, Adama Mularczyka czy też Chóru Czejanda.
    Całość tego zestawu będzie stanowić intelektualną bombę, która po detonacji sprawi, że Wasz umysł się rozjaśni. Polecam po stokroć.
   Kto zna i lubi Kabaret Starszych Panów?

Te teksty również mogą Ci się spodobać:

2 komentarze

  1. Są fajne ale istotnie baaaaardzo ciężko... niestety... bardzo mi się chyba u starszych Panów podobał skecz o tym kocie chyba:))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).
Jeżeli chcecie zostawić link do swojego bloga albo posta, który tematycznie jakoś pokrywa się z którymś z moim - proszę, nie mam z tym problemu, ale będzie mi miło, jeżeli przy okazji dołączycie do grona Obserwatorów;).
Pozdrawiam!!!
Spinki i Szpilki

Like us on Facebook